WŁASCIWOSCI DEZYNFEKCYJNE PŁYNU MYJACEGO DO ZMYWAREK GASTRONOMICZNYCH DISHER CL

DISHER CL jest wyjatkowa mieszanka środków myjacych, ochronnych i wybielajacych. W swoim składzie zawiera jedna z najbardziej skutecznych substancji dezynfekcyjnych podchloryn
sodu. Zawarty w preparacie DISHER CL aktywny chlor już w stężeniu 2mg/L oraz przy pH 7 dezaktywuje wiekszosc patogenów w przeciągu 1-2 minut (tabelka poni(ej).

Dezynfektant w temperaturze 50 o C dezaktywuje większość wirusów, a w 20  o C większość bakterii i pierwotniaków głównie wywołujących groźne choroby układu pokarmowego. Warto nadmienić, że w wysokiej temperaturze i przy wysokim pH aktywny chlor wykazuje jeszcze skuteczniejsze działanie dezynfekujące, a właśnie takie warunki panują w zmywarce podczas mycia.

Niestety podchloryn sodu jest substancja bardzo nietrwała, o czym większość producentów nie
informuje. Kupując płyn myjący z aktywnym chlorem od niepewnego producenta ryzykuje się, (e preparat już go nie zawiera lub zawiera go tak mało (e dezynfekcja jest nieskuteczna.

Firma ECO SHINE każdorazowo przed produkcja preparatu DISHER CL bada podchloryn sodu na
zawartość aktywnego chloru. Wykorzystujemy do tego metodę zalecana przez Farmakopee Europejska i
nastawiamy jego stężenie w przedziale 14 – 16g/L. Daje to pewność, że jeśli preparat jest odpowiednio
przechowywany to w całym okresie ważności środka DISHER CL stężenie aktywnego chloru będzie na
odpowiednim skutecznym poziomie, a po roku będzie wynosić ok. 80% pierwotnego steżęnia. Wartość ta w dalszym ciagu jest kilkakrotnie wieksza ni( ste(enie wykazujace działanie dezynfekcyjne. Dodatkowo prowadzimy ciagłe badania stabilności potwierdzajace trwałosc preparatu aby każda restauracja, kuchnia, placówka używająca preparatu DISHER CL miała poczucie bezpieczenstwa (e naczynia będą zdezynfekowane i nie stana sie zródłem zaka(en pokarmowych.

Środek DISHER CL jest szczególnie polecany do mycia naczyń w przedszkolach, stołówkach
szkolnych oraz placówkach zbiorowego żywienia, gdzie jest większe ryzyko rozprzestrzeniania się chorób.
Tabela: Działanie dezynfekcyjne podchlorynu sodu.
tabela

Jesteśmy producentem profesjonalnych środków czystości oraz wszelkich środków czyszczących, a także chemii czyszczącej przemysłowej. Eco Shine – chemia czyszcząca zapraszamy!