WALIDACJA

Jednym z bardzo ważnych zagadnieniem w procesie czyszczenia jest zarówno skuteczność mycia jak również skuteczność płukania po procesie mycia. Znają to bardzo dobrze firmy branży spożywczej, a przede wszystkim farmaceutycznej gdzie proces walidacji czyszczenia jest jednym z warunków otrzymania przez firmę certyfikatu GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania)
Nasza firma wychodzi naprzeciw temu ważnemu, ale często ignorowanemu zagadnieniu. Nasze płyny zostały gruntownie przetestowane w warunkach laboratoryjnych, produkcyjnych pod kątem mycia jak i oznaczania pozostałości środków powierzchniowych po procesie mycia.
Bardzo często mylnie uważa się, że przewodnictwo wody po płukaniu urządzeń jest wiarygodnym odzwierciedleniem stopnia wypłukania urządzenia, rurociągu nie wspominając już o często polecanych przez różnych producentów zwłaszcza w branży mleczarskiej „testach optycznych” na płukanie.
W ramach wykonywanych usług proponujemy państwu dwie opcje, które gwarantują nie tylko najwyższą jakość czyszczenia, ale również najwyższą jakość płukania:
1. Wraz ze środkiem myjącym na życzenie dostarczane będą do Państwa specjalne pojemniczki na próbkę popłuczyn po myciu zbiornika, rurociągu lub specjalne waciki, przy pomocy, których wymazuje się określoną powierzchnię urządzenia.
Procedura jest bardzo prosto sformułowana, a pracownicy produkcji posługując się instrukcją lub po przeszkoleniu przez pracownika naszej firmy nie będą mieć problemów z procedurą pobierania próbek.
Im dokładniejsze szkolenie personelu tym wyniki będą bardziej wiarygodne.
Następnie pojemniczki wraz z wodami po płukaniu lub wacikami z wymazami zostają odesłane do siedziby naszej firmy i tam przebadane na obecność śladowych ilości środków myjących.
2. Na życzenie udostępniamy państwu zwalidowaną metodę oznaczania (metoda spektrometryczna, kolorymetryczna lub dla mniej wymagających klientów konduktometryczna).
Będą Państwo mogli samodzielnie oznaczać pozostałości na własnym sprzęcie laboratoryjnym. W przypadku tej opcji nasza firma służy pomocą przy transferze metody analitycznej (dopasowywaniu metody do urządzeń laboratoryjnych w państwa firmie) lub sami w całości dostosujemy metodę dla państwa

Korzyści:

  • ułatwiony proces walidacji czyszczenia, procesu mycia i płukania,
  • dzięki dobrze wypłukanym urządzeniom mają państwo pewność że środki myjące nie przedostają się do wyrobu gotowego (np. jogurtu),
  • oszczędność wody i energii elektrycznej która jest zużywana w czasie mechanicznego mycia,
  • skrócenie czasu mycia i płukania pomiędzy partiami produktów, a co za tym idzie zwiększenie wydajności produkcji.

Jesteśmy producentem profesjonalnych środków czystości oraz wszelkich środków czyszczących, a także chemii czyszczącej przemysłowej. Eco Shine – chemia czyszcząca zapraszamy!